GreenScan aneb aplikace pro všechny „lesany“

Taky vás štve, že do obchodu musíte chodit s lupou a brýlemi, abyste zjistili, co vlastně výrobky obsahují? Já si tedy už 99% věcí vyrábím doma, ale někdy se člověk nákupu zkrátka nevyhne. No a kdo se má vyznat ve všech těch chemických sloučeninách, latinských názvech a zkratkách? Brzy bude ke stažení aplikace GreenScan, kterou si jednoduše nainstalujete do svého telefonu, a ta vám okamžitě řekne, zda daný výrobek obsahuje nějaké škodlivé látky, jak moc škodlivé jsou a taky navrhne mnohem lepší variantu. A podržte se – to vše ZDARMA!

Pokud sledujete moji FB stránku, tak už asi víte, že jsem před časem narazila na projekt GreenScan. Slovo dalo slovo a oslovila mě jejich PR manažerka s tím, jestli bych nemohla o jejich aplikaci napsat na blogu.  Podpořit aplikaci, díky které budou moct lidé snáze odhalovat chemii ve výrobcích? Tak tuhle akci podpořím opravdu mileráda a ze srdce všem z GreenScanu fandím!

Jestli mě znáte už delší dobu, určitě víte, co všechno jsou výrobci schopni do výrobků nastrkat (ostatně si můžete stáhnout můj eBook ZDARMA, ve kterém o tom píšu), bez ohledu na to, jaký to má dopad na naše zdraví… Díky GreenScan mobilní aplikaci už to ale můžete mít všechno pod kontrolou. Telefonem oskenujete čárový kód a okamžitě dostanete podrobný rozbor složení, včetně škodlivost pro organismus a návrh lepší varianty podobného výrobku.

Odkud čerpá tým GreenScan informace?

„Jednotlivé složky v drogistických výrobcích hodnotíme na základě dostupných analýz a výzkumů. Čerpáme z celosvětových databází mezinárodních chemických institucí např. ECHA, z odborných studií a konzultujeme problematiku s odborníky z oboru toxikologie,“ shrnuje postup budování databáze spoluzakladatelka GreenScanu  Žaneta Havírová.

Časem chtějí databázi produktů rozšířit i na další skupiny spotřebního zboží, jako je oblečení nebo potraviny. Sama vím, kolik času a úsilí mi dalo, než jsem si všechny informace vyhledala, než jsem zjistila, které složce například v kosmetice se raději vyvarovat, která éčka mohou způsobovat rakovinu, atd.

Navíc mi přijde naprosto skvělá myšlenka doporučení kvalitnějšího a ekologičtějšího produktu – díky tomu vlastně vznikne přirozený tlak na velkovýrobce kosmetiky! A jedině tak může přijít nějaká změna – až my, zákazníci, začneme vyhledávat přírodní alternativy. Pokud totiž budeme pořád kupovat ty chemií narvané krémy, proč by je výrobci nevyráběli? Je to úplně stejné jako u levných potravin plných éček – kde je poptávka, tam je nabídka..

Já vím, že spousta lidí se v tom složení zkrátka ztrácí a nebo je ani nenapadne zkoumat složení něčeho, co používají už léta. Ale díky téhle aplikaci můžou získat úplně jednoduše všechno jako na stříbrném podnose.

„Chceme, aby všichni měli možnost výběru. Aby si každý mohl ověřit, zda je přírodní výtažek opravdu přírodní, jestli je dětská kosmetika opravdu nezávadná a sliby výrobců nemají nežádoucí vedlejší účinky,“ shrnuje tým GreenScan motivaci pro vývoj aplikace.

Aktuálně spouštějí lidé z GreenScanu kampaň na HitHitu, aby sehnali dostatek peněz k dokončení aplikace a pokud tedy můžete, klidně šiřte článek, sdílejte a hlavně přispívejte 🙂 Odkaz je ZDE >>

 

Kdybychom každý přispěli jen jednu jedinou korunu, má to smysl! Pokud navíc vznik aplikace podpoříte, můžete získat zajímavé odměny. Ale podle mě je největší odměnou to, že lidé na celém světě budou moct tuto aplikace dennodenně používat zcela zdarma. Za mě je to opravdu jeden velký palec nahoru!

Přidejte si taky GreenScan na FACEBOOKU – získáte aktuální info, jak to s aplikací vypadá.

Mějte se krásně

Jana

PS: A pokud se chcete vrhnout na výrobu domácí kosmetiky a produktů, mám pro vás KOMPLETNÍHO PRŮVODCE NETOXICKOU DOMÁCNOSTÍ, který vám ukáže, jak na to 🙂
Tagy:
Jana Stránská
Jsem autorkou eBooku KOMPLETNÍ PRŮVODCE NETOXICKOU DOMÁCNOSTÍ Ukazuji lidem cestu ke zdravějšímu, spokojenějšímu a soběstačnějšímu životu, bez zbytečné chemie, která nás všechny obklopuje. Chcete o mně vědět více? Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Tak to je bomba. Určitě bych využila. A pokud by to rozšířili i na potraviny, tak o to líp.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů