Nyní za polovinu!

Příroda nám nabízí vše, co potřebujeme. Ukážu vám, jak toho efektivně využít po celý rok!

Chtěli byste začít sbírat bylinky a využívat jejich léčivé schopnosti, ale chybí vám potřebné znalosti a myslíte si, že to je disciplína jen pro zkušené bylinkáře?

Možná jste už někdy s nadšením vyrazili na louku a nasbírali si úžasné voňavé poklady, ale při snaze o uchování vám nakonec všechno zčernalo nebo zplesnivělo a vám zbyly jen oči pro pláč. 

Ztrácíte se v ohromném množství informací a vlastně vůbec nevíte odkud začít?

Toužíte si vyrábět masti, tinktury, čaje, sirupy a další přírodní produkty, ale zatím vaše pokusy vždy skončily katastrofou?

Rádi byste měli doma svůj vlastní bylinkový záhon, ale když vidíte, že se vám nedaří udržet naživu ani pokojové rostliny, ztrácíte odvahu?

Úplně vám rozumím, byla jsem na tom stejně, jako vy!

 • Nedostatek času na zdlouhavé studování
 • Množství informací ve kterých se člověk ztrácel
 • Složité postupy, které mi vůbec nevyhovovaly
 • Zklamání z nevalných výsledků
 • Spousta zbytečně vynaložené energie
 • Často promeškaná ideální doba sběru

Ale moc jsem si přála mít pro sebe i svou rodinu vlastní domácí bylinkovou lékárnu ..

A tak jsem roky studovala, zkoušela a vylepšovala, až jsem si v průběhu let vytvořila svou vlastní metodu, jak udržitelně a efektivně bylinkařit. Udělala jsem si seznam těch nejzásadnějších bylin, které během roku sbíráme/pěstujeme včetně plánu, kdy je jejich ideální čas, a jak je co nejefektivněji zpracovat. Díky tomu při různých nemocech a nachlazení místo do lékárny zamířím do své čarovné skříně plné pokladů a vždy vím, kam sáhnout!  Bylinné směsi, masti, oleje, tinktury, sirupy - nejen to všechno si dělám sama, od sběru až po konečný produkt. 

A věřte mi, NENÍ NA TOM NIC SLOŽITÉHO a můžete to umět taky!

I během bylinkaření se budeme řídit mou oblíbenou metodou 80/20 - tedy 20% práce vám přinese 80% výsledků. Řekneme si, co má a co naopak nemá smysl zkoušet. Na co zaměřit svou pozornost a co s klidem můžete nechat být. Budete mít jasný návod, jak na to, abyste během celého roku mohli čerpat zdraví a energii z darů přírody a přitom vás to nestálo hromadu času. 

Každý měsíc si řekneme, na co se zaměřit a co rozhodně nepropásnout a hlavně půjdeme rovnou do praxe, aby to pro nás mělo smysl. Ostatně já si ve svém životě se 4 dětmi nemůžu dovolit žádné zbytečné kroky navíc a chci, aby moje výsledky odpovídaly vložené energii. To je totiž potom ta pravá radost :-). 

 

Všechno, co jsem se za posledních 10 let naučila, to, co mi opravdu funguje a HLAVNĚ co dokážu uvést do praxe v každodenním životě - to vše vás ráda naučím! Žádné nekonečné teoretické řeči a zbytečnosti, ale praktické akční kroky, díky kterým uvidíte opravdové výsledky své práce a uděláte taky mnohé pro své zdraví. 


 "Nemusíte nutně poznat každou rostlinu na louce, aby se z vás stal zapálený bylinkář, který má doma vlastní zásobu čajů, tinktur, mastí a sirupů na běžné neduhy."


A možná si teď říkáte: "Zní to dobře, ale nejsem si jistý, že to zvládnu. Nikdy jsem se bylinkami nijak blíž nezabýval a nejsem ani žádný zahradník...  

Každý mistr byl ale kdysi žákem. A stejně jako jste se naučili jezdit na kole, můžete se naučit bylinkařit - ukážu vám, jak na to! Musíte jen chtít. 

 

Povedu vás krůček po krůčku a dám vám ty nejjednodušší a mnou roky osvědčené postupy a návody se kterými to pro vás bude hračka! 

 • Naučíte se, jak a kdy správně sbírat bylinky v průběhu celého roku. 
 • Vytvoříte si vlastní bylinkový kalendář a plán sběru, takže už nikdy žádnou bylinku neprošvihnete a budete přesně vědět, na co se daný měsíc zaměřit! 
 • Podrobně si představíme zhruba 50 nejdůležitější bylin včetně toho, kde je najít, kdy je sbírat a také jak je ideálně zpracovat. 
 • Ukážu vám, jak si můžete jednoduše začít pěstovat některé bylinky na zahradě a mít tak přístup k jejich léčivým účinkům kdykoliv vyjdete ze dvěří svého domu. 
 • Naučíte se bylinky kompletně zpracovat. A když říkám kompletně, tak myslím OPRAVDU KOMPLETNĚ - od čajových směsí, přes masti, tinktury, až po přírodní bylinnou kosmetiku. Věřte mi, že vaše domácí bylinková lékárná bude plná k prasknutí! 
 • Poradím vám, jak ideálně bylinky uchovávat a skladovat, aniž by došlo k jejich znehodnocení. Díky tomu si budete moct bez obav vytvořit voňavé zásoby na zimu. 
 • A rozhodně vás nebudu zdržovat zdlouhavými postupy - všechno uděláme maximálně efektivně, zkrátka jak jste u mě zvyklí. 

Možná si teď říkáte...

" Proč bych si měl kupovat kurz? Vždyť všechno najdu na internetu... "

Ano, na internetu je spousta receptů a návodů. A pokud chcete jít cestou pokus/omyl a nevadí vám, že tím strávíte desítky a stovky hodin života, tak je to samozřejmě cesta. 

Já vám nabízím komplexní ucelený kurz, ve kterém najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste uspěli. Nabízím vám to, co skutečně funguje mně - mámě 4 dětí. To, co používám každý den. To, co připravuji pro svou rodinu a dokázala jsem to úspěšně začlenit do svého běžného života, který je často hektický. 

 • Nechci z vás udělat experta v oblasti botaniky a lékařství a ohánět se latinskými názvy, abyste nabyli dojmu, že to nikdy nemůžete zvládnout a bylinkám nikdy nemůžete rozumět.  Naopak si přeju, abyste si z toho zbytečně nedělali vědu a opravdu začali bylinky sbírat a hlavně zpracovávat! 
 • Nechci ani, abyste museli strávit hodiny a hodiny času studiem. Proto vám každý měsíc řeknu, které bylinky zrovna rostou a na co je dobré se v daný čas zaměřit.  
 • Nechci, aby vám drahocenné bylinky doma nedejbože zplesnivěly, proto se opravdu podstatnou část kurzu budeme věnovat jejich rozličnému zpracování a uchovávání. 

Díky kurzu ROK V RYTMU BYLINEK se naučíte, jak využít sílu přírody ve svém každodenním životě. 


Kdo jsem?

Jsem především máma čtyř úžasných dětí, které naprosto převrátily můj život, a to v tom nejlepším slova smyslu!

Ukazuji lidem cestu ke zdravějšímu, spokojenějšímu a soběstačnějšímu životu.


Jana Stránská (Jana Lesana)

Máma čtyř dětí, spoluzakladatelka svobodné demokratické školy a průvodkyně na cestě k soběstačnému životu. 

Dnes už nejsem závislá na tom, co mi nabízejí regály supermarketů, lékárny a drogerie. Už se nemusím trápit nad tím, že své děti vychovávám v prostředí plném chemie a éček. S klidným srdcem můžu říct, že dělám maximum pro to, abychom žili zdravě, a také se tak cítili. Sama si doma vyrábím sýry a mléčné výrobky z mléka našich koz.

Chováme koně, kozy, prasata, slepice a kachny, peču domácí pečivo, vyrábím domácí kosmetiku, přípravky na čištění domácnosti, mýdla, pěstujeme zeleninu i ovoce.. Snažíme se být maximálně soběstační. Už několik let nevím, co je to prášek a moje děti to nepoznaly nikdy. Při léčbě nemocí používáme převážně bylinky, homeopatii, aromaterapii...

Zkrátka se ze mě stala (jak mě často přátelé z legrace nazývají) LESANA se vším všudy 🙂

O svých zkušenostech s výrobou přírodní kosmetiky jsem si povídala v pořadu SAMA DOMA na ČT a z domácích kozích produktů jsem zase vařila v DOBRÉM RÁNU na ČT. 

Online kurz

Do tohoto kurzu jsem vložila úplně vše, co jsem se za svůj život naučila. To, co mi opravdu funguje a to, co opravdu každý den žiju. 

Jedná se o KOMPLETNÍHO průvodce celým bylinkovým rokem, a to i pro úplné začátečníky. 

A vy teď máte možnost si ho pořídit za mimořádnou, nejnižší možnou předprodejovou cenu! 


CO SE V KURZU NAUČÍTE?

 • Jak a kdy správně sbírat bylinky
 • Jaká je základní výbava bylinkáře
 • Vytvoříme si bylinkový kalendář a plán sběru přesně podle vašich potřeb
 • Podrobně si představíme 50 nejzásadnějších bylin, seřazených přehledně dle měsíců, kdy je vhodné je sbírat
 • Naučíte se, jak si bylinky vypěstovat na své zahradě - jednoduše a jasně
 • Jak správně sušit a uchovávat bylinky
 • Jak správně zpracovávat bylinky, a to všemi možnými způsoby - naučíte se vytvářet vlastní bylinné směsi na čaje, masti, oleje, octy, tintury a v neposlední řadě se také naučítě vyrábět základní přírodní bylinnou kosmetiku. 

NYNÍ ZÍSKÁTE O 45% LEVNĚJI!

 5300,- 

 POUHÝCH 2.980 Kč (s DPH)


 • Pokud byste se díky tomuto kurzu naučili, jak zvládat běžná onemocnění doma jen za pomoci vlastnoručně natrhaných bylinek, stálo by to za to?
 • Pokud byste díky tomuto kurzu zjistili, jak správně sbírat a uchovávat bylinky po celý rok, stálo by to za to?
 • Pokud byste díky tomuto kurzu věděli, jak vyrábět bylinné tinktury, směsi, kosmetiku, čaje nebo třeba masti, stálo by to za to?
 • Pokud byste díky tomuto kurzu zjistili, jak si založit vlastní bylinkovou zahrádku, aniž by vás to stálo hodně úsilí, stálo by to za to?

Pokud jste na alespoň jednu tuto otázku odpověděli ANO, mám pro vás skvělou zprávu! Moc ráda VÁM podržím místo! 

Jak bude kurz "ROK V RYTMU BYLINEK" probíhat?

 • Kurz pro vás bude dostupný on-line -  z mobilu, počítače, notebooku, tabletu - zkrátka vám stačí jakékoliv zařízení s přístupem na internet.

 • PŘÍSTUP DO KURZU DOSTANETE 8.1.2024

 • Přístup do kurzu vám zůstavá napořád - tedy můžete se do kurzu kdykoliv přihlásit a vše si znovu osvěžit.  

 • Pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete mi kdykoliv napsat - jsem tady pro vás.

Díky kurzu ROK V RYTMU BYLINEK využijete dary přírody na maximum. 


Co říkají účastníci o kurzu: 

Dobrý den Jani. prostudovala jsem použití bylinek v domácím léčení a jsem úplně nadšená. Dala jste nám nádherný , funkční návod, jak si udržet zdraví. Jsem Vám vděčná, že jste se s námi podělila o Vaše vědomosti a zkušenosti. Moc Vám za to děkuji. Mám od Vás i Soběstačný domov a maximálně ho využívám. Toto přesně jsem potřebovala. Velké díky Vám. S pozdravem Eva
Eva
Pěný den, děkuji moc.. máte to moc hezky zpracováno.. Už teď vidím, kolik chyb jsem loni udělala... děkuji za ty rady...neocenitelné.. je vidět, že pracujete dlouho. Koupila jsem semínka měsíčku a heřmánku, ještě chci lichořeřišnici. A co uvidím, že by se dalo... Děkuji moc!
Iveta
Nestačím zírat! Milá Jani, klobouk dolů. Studovat bylinky je můj dlouhodobý sen a neváhala jsem ani chvíli, když jsem objevila Váš kurz. A už teď vím, že jsem měla neskutečné štěstí, že jste mi přišla do života. Nádherná videa, máte moc příjemný hlas a ta propracovanost je neskutečná! Tohle jsem opravdu nečekala! Těším se na celý společný rok provoněný bylinkami. Iva
Iva
Jani, nevěřila jsem, že mě něco dokáže ještě tak nadchnout, ale tenhle váš bylinkový kurz? To je neskutečné! Jsem ohromena. Muselo vám to dát hrozně moc práce, je to úplný balzám pro duši. A to, že si vše můžeme i stáhnout a vytisknout je opravdu skvělé, za to vám moc děkuju. Těším se na nadcházející rok plný bylinek a moc vám děkuju!
Alice

Nejčastější otázky & odpovědi

Jak a kdy kurz probíhá?

Po zaplacení vám přijdou přístupové údaje na váš email. Kurz probíhá on-line a máte k němu přístup kdykoliv a odkudkoliv. Stačí vám k tomu pouze připojení k internetu

Jsem úplný začátečník, co se bylinek týče, je pro mě kurz vhodný?

Ano, samozřejmě! Vše je koncipováno tak, abyste už nepotřebovali žádné další informace a mohli bez obav začít. Kurz je protkán také mými poznatky a postřehy pro co nejlepší možný výsledek a věřím, že to společně jistě zvládneme. Každý jednou začínal 🙂

Co všechno ke kurzu budu potřebovat?

Stačí vám jakékoliv zařízení - tablet, mobil, PC a připojení k internetu. A pak samozřejmě nějaké to základní vybavení a také suroviny na výrobu, bez těch by to opravdu nešlo 🙂

Co když nebudu mít na kurz dlouhodobě čas?

Nevadí, přístupy ke kurzu vám zůstávají napořád, je tedy jen na vás, jak a kdy kurz využijete. Ale já rozhodně doporučuji pustit se rovnou do akce, protože jakmile jednou začnete, už nebudete chtít přestat 🙂

Zaručíte mi, že se mi vše na 100% podaří?

Já vám dám své ověřené postupy a návody. Názorně vám ukážu, jak to dělám já. a udělám maximum pro to, aby se vám to podařilo. To, jak s předanými informacemi naložíte, je ale pouze na vás. Pokud byste ale s čímkoliv měli problém, neváhejte se na mě individuálně obrátit, moc ráda vám pomůžu, pokud to bude v mých silách 🙂

Samozřejmostí je 30 denní garance na vrácení peněz. Pokud tedy do kurzu vstoupíte a zjistíte, že vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, můžete se na mě obrátit a já vám vrátím vaše peníze zpět.